19.11.2008:

Jak obyczaj każe stary,
według ojców naszych wiary,
chcemy złożyć Wam życzenia,
z dniem Bożego Narodzenia.
Niech ta gwiazdka Betlejemska,
która wschodzi tuż po zmroku,
da Wam szczęcie i pomyślność
W nadchodzącym Nowym Roku.

Redakcja Roku Michelsona

19.11.2007:
Polecamy książkę

"ALBERT ABRAHAM MICHELSON NOBLISTA Z KUJAW" Nowość!!!
Pod redakcją Dariusza Kurzawy17.11.2007:
W dziale "Recenzje z obchodów Dni Michelsona" znajdziesz doniesienia z imprez które, odbywały się w dniach 12-19 grudnia 2007 r.

Radio PiK o Dniach Michelsona: Wywiad Pana Tomasza Kardasia (nauczyciel fizyki w Liceum Ogólnokształcącym w Strzelnie i światowej sławy specjalista w dziedzinie życia i odkryć Michelsona), Pana Jacka Secha (nauczyciel historii w Szkole Podstawowej im. Alberta Abrahama Michelsona, prezes Polskiego Twarzystwa Historycznego - koło w Strzelnie), Pana Ewarysta Matczaka (burmistrz miasta Strzelna) Doroty Widzińskiej i Marka Olbrychta (uczniowie i organizatorzy Dni Michelsona).

Pobierz wywiad - Radio PiK.mp3/rar

22.11.2007:
W dniach od 13 do 14 listopada w Strzeleńskim Liceum Ogólnokształcącym odbył się szereg wykładów poświęconych A. A. Michelsonowi i Żydom zamieszkujących Strzelno w XIX wieku. Mogliśmy poznać historię Żydów, którzy zamieszkiwali nasze miasto. Program sesji zamieszczony jest poniżej.

PROGRAM SESJI:

  WTOREK 13.11.2007 r.

 • 10:00 - MGR TOMASZ KARDAŚ - "ALBERT ABRAHAM MICHELSON CZŁOWIEK KTÓRY ŚWIAT NAUCZYŁ MIERZYĆ" OTWARCIE OKOLICZNOŚCIOWE WYSTAWY
 • 10:45 - MICHELSON A WSPÓŁCZESNA NAUKA - PROF. JÓZEF SZUDY
 • 11:30 - ALBERT ABRAHAM MICHELSON JAKO ASTRONOM - TOMASZ POPIELWESKI
 • 12:00 - NIE TYLKO ALBERT ABRAHAM MICHELSON - MGR MARIA I PRZEMYSŁAW PILICH

  ŚRODA 14.11.2007 r.

 • 10:00 - DR DARIUSZ KARCZEWSKI "POCZĄTEK SPOŁECZNOŚCI ŻYDOWSKIEJ W STRZELNIE 1773-1815 - DYSKUSJA
 • 10:50 - MGR JACEK SECH "ŻYDZI STRZELEŃSCY W XIX WIEKU" - DYSKUSJA
 • 11:45 - DR TOMASZ ŁASZKIEWICZ "Z DZIEJÓW ŻYDÓW NA KUJAWACH ZACHODNICH W OKRESIE MIĘDZYWOJENNYM" - DYSKUSJA

24.08.2007:
W dniu dzisiejszym licznik wybił nasz pierwszy wymarzony tysiąc odwiedzin. Z tego powodu chcielibyśmy serdecznie podziękować internautom za miłe przyjęcie i cierpliwość podczas rozbudowy witryny. Wiemy, że w dużej mierze, uzyskaliśmy ten wynik dzięki naszym partnerom: estrzelno, MLKS Kujawianka, Liceum Ogólnokształcące w Strzelne, Gimnazjum w Strzelnie. Umieszczając nasze bannery na własnych stronach, dali nam szanse na dobry start. Jeszcze raz bardzo dziękujemy!


Zespół Redakcyjny


06.08.2007:
Pomóżmy Dominice


Mieszka w Chabsku, ma jedenaście lat, choruje na ostrą białaczkę. Dominika Szczepanik liczy na krew i wszelką pomoc mieszkańców Mogilna i okolic.

Dominika ma ostrą białaczkę limfoblastyczną. Jej leczenie wymaga podawania dużej ilości krwi, pobieranej z banku krwi. Działa to na zasadzie "ja komuś dziś, ktoś jutro mnie". Grupa krwi nie ma zatem znaczenia, wystarczy w stacji krwiodawstwa poprosić o odpowiednia deklarację z dopiskiem "Dla Dominiki Szczepanik".

Zaświadczenia te należy przesłać na adres:

Szpital Uniwersytecki im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy
Katedra i Klinika Pediatrii Hematologii i Onkologii
Marii Skłodowskiej-Curie 9
85-094 Bydgoszcz
Kontakt tel.: 52 585 40 01

lub

Izabela Dąbrowska
ul. Feichta 1
88-300 Mogilno
tel.609 899 206 (pod tym telefonem więcej informacji)

Dominika liczy na wsparcie mieszkańców i bardzo dziękuje wszystkim za wszelką ofiarność i pomoc. My także w imieniu Dominiki i jej rodziny serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Zródło: http://dominika.studio7.pl


11.07.2007:
Poszukujemy sponsora - Bonanza "Look to the stars" odcinek 92 z roku 1962. Cel - wyświetlenie podczas obchodów Roku Michelsona, które odbędą się w Strzelnie. Wydarzenia te przewidywane są na grudzień tego roku. Film jest dostępny na amerykańskich stronach, ale za opłatą (ok 20$). Z powodu braku środków Prosimy o pomoc.

Napisz do nas w tej sprawie.
Email: michelson122@wp.pl
11.07.2007:
Przeczytaj o nas na estrzelno, strzeleńskim portalu internetowym. Na tej witrynie znajdziesz wszystko to, co dotyczy naszego miasta. Jeżeli chcesz poruszyć jakiś problem dotykający Ciebie osobiście lub jeśli chciałbyś coś zmienić w mieście, bądź podzielić się z innymi tym, co Cię nurtuje, wejdź na forum. Być może tam ktoś Ci pomoże.


25.06.2007:
Na stronie pojawiła się galeria pod tytułem " Strzelno w obiektywie". Zdjęcia wykonała zafascynowana fotografią uczennica liceum w Bielicach Agata Bulińska. Autorka przedstawia nam Strzeleńskie zabytki, takie jak Rotunda Świętego Prokopa, tablice poświęconą A. A. Michelsonowi i wiele innych. Galeria, jak i strona jest budowana z okazji 100 rocznicy odebrania przez Michelsona nagrody Nobla. Już niebawem pojawi się szczegółowy plan obchodów, które będą miały miejsce w naszym mieście.